3. svibanj Svjetsjki dan Sunca

Autor: Dubravka Petković, 3. 5. 2012.

Postoje dani koji su određeni da nas podsjećaju na važne stvari, ljude, događanja ili pojave. Tako je odlučeno da 03.05. bude Svjetski dan Sunca!

Sunce je svakidašnje i uobičajeno, pa ga često nesvjesno zaboravljamo.
Ali unatoč tom čestom zanemarivanju, ono nam baš svakoga dana, bez ljutnje i vjerno, pruža svoju svjetlost i naznake novih početaka.

Sunce ima ogroman značaj u našem postojanju. Izvlači čistu radost iz našeg bića, sjajni osmijeh i utire putove strasnom poletu. Taj iskričavi i blistavi prijatelj našeg postojanja otvara nam nove vidike.
Potičući nas na prosvjetljujuća istraživanja. Istraživanja svijeta oko sebe, kao i vlastite svjetlosti unutar nas, koja isijava i pruža svoje zrake u sve naše i najskrivenije kutke.
I hrani nam osobno postojanje novim spoznajama. Svakog dana isto, ali uvijek različito.

I Zemlja voli sjajno Sunce.
Ona ga svakog trenutka zahvalno dočekuje, nudeći mu ushićeno sve svoje dijelove, primajući njegov ljubavni blagoslov topline.
A Sunce joj uzvraća nježnim zagrljajem, dajući joj, iz svoje užarene nutrine, upravo toliko koliko njoj treba, obilato hraneći nju i sva njezina bića.

I zato, svakoga jutra, pri ponovnom susretu sa Suncem,
Našim velikim nebeskim prijateljem,
Sklopimo dlanove i poklonimo se,
Pozdravimo ga,
Poželimo mu lijep i zanimljiv dan proveden s nama,
I zahvalimo mu na njegovom vrijednom trudu,
Na svoj energiji i toplini koju nam daje,
Na prekrasnoj svjetlosti izvana i unutar nas,
Plavom nebu i čistom, blistavom srcu,
I na ovakvom življenju, koje bez njega ne bi postojalo!

Preuzeto s: http://www.biosvijest.com

Izvor: internet