Za prvašiće

Idemo u školu !!!

Što nam traba za školu

Popis odabranih udžbenika  i pribora nalazi  se u privitku

Odasvuda po nešto

Sigurnost djece na Internetu

Autor: Dubravka Petković, 31. 12. 2011.

Ono što znate:

• Internet nudi vašoj djeci nove izvore znanja
  • igru
  • gledanje TV
  • druženje
  • istraživanje
  • Internet ima svoje prednosti
  • ..ali i izazove

Ono što možda ne znate:

• kako zaštititi svoje djete od opasnosti koje vrebaju na Internetu
  • kako djecu naučiti da pravilno koriste web prostor

Pozitivne strane Interneta

Internet djecu privlači i bogatstvom besplatnih igrica koje predstavljaju njihov omiljen način za razbijanje dosade. Kako u svemu tako i među igricama postoje prihvatljive i manje prihvatljive igrice. Postoje pedagoške igrice koje razvijaju motoriku, inteligenciju i kreativnost, ali i one koje potiču nasilje i agresivnost te psihički loše utječu na djecu.
Preporuka je psihologa da dijete provede najviše sat vremena dnevno ispred računala, posebno ako su u pitanju računalne igrice.

Osim negativnih posljedica, korištenje Interneta kod djece ima i prednosti. Djeca se putem Interneta informiraju, stječu nove spoznaje, razmjenjuju školske zadaće i materijale za učenje putem e-maila. Korištenjem Interneta djeca razvijaju i vještinu korištenja suvremene tehnologije.

U novije vrijeme su djeca više od starijih u kontaktu s tehnologijom, više o njoj znaju i lakše se njome koriste, što roditelje čini nesigurnima. Nesigurnosti ipak nema mjesta jer iako su djeca bolji poznavatelji tehnologije, roditelji su u prednosti zbog svojeg iskustva i poznavanja pravila i normi koji vrijede u stvarnom svijetu, te ih znaju primijeniti, a to znanje treba prenijeti i na djecu.

Preuzeto sa stranica Portal za škole 30.12.2011.gdje možete pročitati cijeli članak.

Detaljnije o zaštiti i pravilima ponašanje preporučamo da pročitate na stranicama:

Sigurnost  i zaštita djece na Internetu

Sigurnost na Internetu - rad jedne učenice

Sigurnost na Internetu - projekt računalne e -edukacije

Naravno u tražilicama ćete pronaći još mnogo zanimljivih stranica i materijala koji su vezani uz ovu temu.

Izvor: više izvora s web stranica o sigurnosti na internetu

« Ožujak 2024 »