Pipi Duga Čarapa u posjetu NP Brijuni

Autor: MIRNA LESNIČAR, 2. 4. 2019.

U sklopu projekta Pipi Duga Čarapa upoznaje Hrvatsku, učenici 5.a OŠ Fažana, a u pratnji Marine Pojer, Izabele Kapustić i Kristine Klarić koje koordiniraju projektom, posjetili su Nacionalni park Brijune.

Pipi Duga Čarapa projekt je poticanja čitanja koji se u našoj školi provodi do kraja nastavne godine, a ima za cilj upoznati učenike hrvatskog podrijetla koji žive i školuju se u Helsingborgu sa značajkama našeg zavičaja. Zahvaljujući razumijevanju i susretljivosti rukovodstva NP Brijuni učenici su 1.travanj proveli u zanimljivostima i ljepotama ovog prekrasnog nacionalnog parka. Dočekani ljubaznim i simpatičnim voditeljicama krenuli smo u vožnju vlakom. Slušajući zanimljive povijesne i prirodne značajke krajolika prošli smo kroz Safari park do lokacije s tragovima dinosaurusa. U parku dinosaura voditeljice su nam organizirale edukativnu zabavnu radionicu u kojoj smo osim potrage za tragovima upoznali i daleku prošlost Brijuna. Mnoštvo zanimljivih sadržaja dovelo nas je i do Kućice za brodove u kojoj je postavljena vrlo interesantna izložba. Ovaj jedinstveni interaktivni muzej nudi upoznavanje raznolikih poučnih sadržaja. Prije rastanka s domaćinima svoj smo posjet dodatno začinili i šetnjom do volijera koje su dom brojnim egzotičnim vrstama ptica.

Puni znanja, osunčani palubom, morem i plavim nebom vratili smo se u klupe jer slijedi objedinjavanje svega naučenog te slanje djelića zavičaja našim malim sunarodnjacima u Švedskoj…..možda potaknemo nekog da i osobno doživi ljepotu Brijuna.

Zahvaljujemo svom osoblju NP Brijuni na sponzorstvu našeg izleta.