Osnovna škola Fažana

> O školi  > Povijest

logo prošlost

Povijest Osnovne škole Fažana

O povijesti školstva u Fažani malo se zna.

Povijest škole u Fažani seže od daleke  1817. godine kada je osnovana i počela s radom  prva državna pučka škola . Fažana se tako našla među prvih deset mjesta u Istri kojima je pripala ta čast. Nastava se održavala od prvog do petog razreda. Nastava se odvijala u jednoj stambenoj zgradi.

Za vrijeme 1.svjetskog rata škola je prestala s radom. Poslije rata broj učenika se povećao te je  talijanska vlast dala sagraditi novu zgradu.
1931. g  svećano je otvorena nova zgrada koja se i sada koristi.
Za vrijeme 2. svjetskog rata nastava je prekinuta. Nakon rata škola je nastavila s radom kao četverogodišnja škola, a nastava se odvijla na hrvatskom i talijanskom jeziku.
1952. škola je prerasla u osmogodišnju školu.
1954. prestaje s radom  talijansko odjeljenje te se nastava odvija samo na hrvatskom jeziku.
Nekako u to vrijeme škola postaje eksperimentalna i bila je opremljena mnogim nastavnim sredstvima.
Godina1982. svoj današnji izgled škola je dobila dogradnjom sredstvima samodoprinosa građana. Nadograđeno je osam  učionica i sportska dvorana i ostali popratni sadržaji.

Individualni razgovori s roditeljima

Predmetna nastava

Razredna nastava

DRUGI OBRAZOVNI MATERIJALI